hoserule1 (540 x 36)

Promotions 2010

IMG2010

Lieutenant Randy Heath has newly been appointed as Assistant Chief replacing Assistant Chief Pat Giovinazzo who retired February 28, 2010. Randy started with the department July 24, 1989. Was promoted to Lieutenant Dec 1, 2006. We would like to congratulate him on his recent promotion.

IMG_2010

Lieutenant Martin Leduc, member of the dept for 22 years was promoted to Assistant Chief of Training on November 15, 2009. He was promoted to the rank of Lieutenant on April 1, 2006. We wish him good luck on his newly appointed promotion.